Udruga HERA

Sudjelovanje na Okruglom stolu “Seksualno nasilje u Hrvatskoj 2022. – Što je učinjeno i što nam predstoji”

Vijesti

U povodu obilježavanja Međunarodnog dana protiv nasilja nad ženama, na poziv organizacije Ženska soba i Povjerenstva za ravnopravnost spolova Gradske skupštine Grada Zagreba, sudjelovale smo  23. studenoga 2022. na Okruglom stolu “Seksualno nasilje u Hrvatskoj 2022. godine – Što je učinjeno i što nam predstoji”. Sudionicima na skupu u ime Ženske sobe obratila se dr. sc. Maja Mamula, a uime Povjerenstva za ravnopravnost spolova Gradske skupštine Grada Zagreba Rada Borić.

Izlagači na Okruglom stolu bili su predstavnici brojnih institucija, te organizacija civilnog društva i medija: pravobraniteljica za ravnopravnost spolova Višnja Ljubičić, predstavnica Ministarstva pravosuđa i uprave Vedrana Šimundža Nikolić, predstavnica Ureda za ravnopravnost spolova Vlade RH Maja Sporiš, voditeljica Odjela maloljetničke delikvencije i kriminaliteta na štetu mladeži i obitelji Anita Matijević, predstavnica MUP-a, predstavnica Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike Sandra Batlak iz Uprave za obitelj i socijalnu politiku, predstavnica Ministarstva zdravstva Anđelka Bedrica, predstavnica Agencije za odgoj i obrazovanje Alma Rovis Brandić, predstavnica Ureda za socijalnu zaštitu, zdravstvo, branitelje i osobe s invaliditetom Grada Zagreba, voditeljica Odjela za podršku djeci i obiteljima Iva Prpić.