Poziv na javnu akciju obilježavanja 25.11. međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad ženama

Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama, odlukom Ujedinjenih naroda od 17. prosinca 1999. godine, obilježava se u znak sjećanja i poštovanja prema sestrama Mirabel, koje je 25. studenoga 1960. godine u Dominikanskoj Republici dao ubiti diktator Rafael Trujillo zbog njihovih aktivnosti i borbe za demokraciju i pravdu, te svim onim ženama koje su svoj rad posvetile borbi za ljudska prava,  za dostojanstvo svakog ljudskog bića.
Povodom obilježavanja Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad ženama Udruga “HERA“ Križevci u suradnji s Povjerenstvom za ravnopravnost spolova Koprivničko-križevačke županije organizira javnu akciju senzibiliziranja javnosti na problematiku nasilja nad ženama i nasilja u obitelji.
Javna akcija održati će se u Đurđevcu, 24.11.2022- četvrtak u vremenu od 9,00 – 11,00 h u prostoru Gradske tržnice.