Udruga HERA

Održana dvodnevna edukacija za vršnjačke edukatore

Vijesti

Održana dvodnevna edukacija za vršnjačke edukatore u organizaciji Udruge HERA“ Križevci

Križevci, 16.4.2024. – Dana 11. i 12. travnja u prostoru Kluba kulture održana je dvodnevna edukacija vršnjačkih edukatora s ciljem stjecanja znanja i vještina te prijenosa informacija koje su usmjerene na rješavanje nekih stvarnih problema s kojima se mladi svakodnevno susreću.

U edukaciji je sudjelovalo 18 učenika/ca Srednje gospodarske škole Križevci te Srednje škola “Ivan Seljanec” Križevci. Edukacija je bila usmjerena na prevenciju nasilja u partnerskim vezama među mladima, nasilja u obitelji, prepoznavanje nasilničkih veza, mitovi i činjenice o nasilju, ponašanja nasilnika i žrtve, postavljanja granica, utvrđivanje prava u vezi, kako se pripremiti za vezu, što su dobre i loše veze i dr.

Mladi koji su sudjelovali u edukaciji prenositi će znanja i vještine među svojim vršnjacima i tako postati promotori i edukatori humanosti i pravednosti, a isto tako provoditi će i određene aktivnosti i akcije u svojim školama koje će oni sami odabrati, na teme kvalitetnih partnerskih veza među mladima i prevencije nasilja u vezama te druge aktivnosti koje doprinose nultoj toleranciji na nasilje.

Edukacija je dio aktivnosti projekta Za veze BEZ NASILJA! kojeg provodi “HERA” Križevci u partnerstvu sa Srednjom gospodarskom školom Križevci  i Srednjom školom “Ivan Seljanec” Križevci. Ovaj projekt provodi se uz financiranje Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade.

Vijesti

Održana dvodnevna edukacija za vršnjačke edukatore u organizaciji Udruge HERA“ Križevci

Križevci, 16.4.2024. – Dana 11. i 12. travnja u prostoru Kluba kulture održana je dvodnevna edukacija vršnjačkih edukatora s ciljem stjecanja znanja i vještina te prijenosa informacija koje su usmjerene na rješavanje nekih stvarnih problema s kojima se mladi svakodnevno susreću.

U edukaciji je sudjelovalo 18 učenika/ca Srednje gospodarske škole Križevci te Srednje škola “Ivan Seljanec” Križevci. Edukacija je bila usmjerena na prevenciju nasilja u partnerskim vezama među mladima, nasilja u obitelji, prepoznavanje nasilničkih veza, mitovi i činjenice o nasilju, ponašanja nasilnika i žrtve, postavljanja granica, utvrđivanje prava u vezi, kako se pripremiti za vezu, što su dobre i loše veze i dr.

Mladi koji su sudjelovali u edukaciji prenositi će znanja i vještine među svojim vršnjacima i tako postati promotori i edukatori humanosti i pravednosti, a isto tako provoditi će i određene aktivnosti i akcije u svojim školama koje će oni sami odabrati, na teme kvalitetnih partnerskih veza među mladima i prevencije nasilja u vezama te druge aktivnosti koje doprinose nultoj toleranciji na nasilje.

Edukacija je dio aktivnosti projekta Za veze BEZ NASILJA! kojeg provodi “HERA” Križevci u partnerstvu sa Srednjom gospodarskom školom Križevci  i Srednjom školom “Ivan Seljanec” Križevci. Ovaj projekt provodi se uz financiranje Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade.