Obilježavanje 22.9. Nacionalnog dana borbe protiv nasilja nad ženama

Nacionalni dan borbe protiv nasilja nad ženama  obilježava se u spomen na 22. rujan 1999. kada su na zagrebačkom općinskom sudu ubijene tri žene – supruga u brakorazvodnoj parnici, njezina odvjetnica i sutkinja. Nakon takvog nezapamćenog zločina, svaki 22. rujan predstavlja dan tijekom kojeg se jača svijest o važnosti prevencije nasilja nad ženama, o kojem se još uvijek malo govori, jer se smatra kako je riječ o privatnoj stvari koja se odvija unutar četiri zida.

Povodom obilježavanja Nacionalnog dana borbe protiv nasilja nad ženama Udruga “HERA“ Križevci  organizira Javnu akciju senzibiliziranja javnosti na problematiku nasilja nad ženama i nasilja u obitelji.

Javna akcija održati će se u Križevcima  20.09. 2024. (Petak)  na Strossmayerovom trgu,  u vremenu od 11,00 – 12,00 h.