Udruga HERA

Aktivnosti tijekom kampanje 16 dana aktivizma borbe protiv nasilja nad ženama

Vijesti

Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama obilježava se 25. studenog, u spomen na sestre Mirabel, političke aktivistkinje koje je 25. studenog 1960. godine u Dominikanskoj Republici dao ubiti diktator Rafael Trujillo.
Obilježavanjem Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad ženama započinje globalna kompanija 16 dana aktivizma borbe protiv nasilja nad ženama predvođena organizacijama civilnog društva koja traje do Međunarodnog dana ljudskih prava, 10. prosinca, a za cilj ima podići svijest o problemu nasilja nad djevojčicama i ženama.
Možda je grafika koja prikazuje jedna ili više osoba i tekst "e 16 DANA AKTIVIZMA 01 20.11. BJELOVAR Javna akcija Sigurnosti povjerenje 02 3 KOPRIVNICA Okrugli stol po završetku premijere filma "Samo kad se smijem" 27.11. KOPRIVNICA Javna akcija na Gradskoj tržnici od 10 do 11 sati 05 07.12. 07 ĐURĐEVAC 28.11. LEGRAD Interaktivno predavanje osnaživanja djevojaka žena 18 sati Društvenom domu Legrad Javna akcija na Gradskoj tržnici od 10 do sati HERA zaštitu promicanje ljudskih prava"