Udruga HERA

Sudjelovanje na skupštini Ženske mreže Hrvatske

Vijesti

Predstavnice Udruge “HERA” Križevci sudjelovale su od 9. – 11.2.2024. u Zagrebu na sastanku i  Skupštini  Ženske mreže Hrvatske. Usvojeni su izvještaji za 2023. godinu i planovi za 2024. Ženska mreža Hrvatske dobila je četiri nove članice – Udruga Adela, Sigurna mjesta, Udruga Sofija za osnaživanje, zaštitu i promicanje ljudskih prava i Nansen Dijalog Centar! U protekloj godini organizirale smo cijeli niz javnih akcija, sastanaka i drugih zagovaračkih aktivnosti u kojima su sudjelovale uz članice Ženske mreže Hrvatske i druge ženske organizacije i incijative. Izborile smo se zajedno za promjene u zakonima i praksi koje se tiču prava žena. Analizirale smo primjenu načela ravnopravnosti spolova na lokalnoj razini, sastajale se i zajednički planirale aktivnosti.