Udruga HERA

Sudjelovanje na 38. konferenciji Victim Support Europe (VSE)

Vijesti

22. i 23. svibnja 2024.godine predstavnica Udruge HERA Križevci sudjelovala je na 38. konferenciji Victim Support Europe (VSE), europske krovne organizacije za podršku žrtvama @victimsupport.eu.
Konferencija naziva “THE BRIDGE OVER TROUBLED WATER – CELEBRATING & STRENGTHENING VICTIM SUPPORT” održana je u Zagrebu u suorganizaciji Udruge za podršku žrtvama i svjedocima.
Na konferenciji su sudjelovali predstavnici/e iz više od 20 zemalja. Ovogodišnja konferencija, prikladno nazvana “Most preko nemirne vode”, nadovezuje se na temelje koje su postavile prethodne konferencije, težeći stvaranju prostora za suradnju u kojem se dionici iz različitih sektora okupljaju kako bi proslavili postignuća, suočili se s izazovima i stvarali putove za budućnost usmjerenu na žrtve.
Cilj konferencije je bio pridonijeti poboljšanju usluga podrške žrtvama, prepoznajući njihov dubok utjecaj na pojedince i društvo u cjelini.