Udruga HERA

Organizirano online predavanje  Rodni proračun kao put k održivoj politici sprječavanja i borbe protiv nasilja nad ženama i nasilja u obitelji

Vijesti

Dana 13. travnja 2023.godine Udruga “HERA“ Križevci – za zaštitu i promicanje ljudskih prava u okviru provedbe  projekta „NOVI POČETAK“ organizirala je  online predavanje u svrhu podizanja svijesti javnosti o obiteljskom nasilju te prevenciji nasilja nad ženama i nasilja u obitelji. Predavanje na temu Rodni proračun kao put k održivoj politici sprječavanja i borbe protiv nasilja nad ženama i nasilja u obitelji održala  je Petra Sinovčić iz Udruge Domine Split.  Unatoč činjenici da je ravnopravnost spolova temeljna ustavna vrijednost, temeljna vrijednost EU te 5. cilj globalnog razvoja njezina integracija kroz javne politike u Hrvatskoj u velikoj mjeri izostaje, a kroz proračune je u potpunosti nevidljiva. Rodno osjetljivi proračun  je način održivog financiranja servisa podrške za žene koje su  preživjele nasilje i žrtve nasilja u obitelji

Projekt „NOVI POČETAK“ provodi Koprivničko-križevačka županija u partnerstvu sa Udrugom “HERA“ Križevci i Centrom za socijalnu skrb Križevci. Projekt je financijski podržan sredstvima  iz Europskog socijalnog fonda. Svrha projekta je unaprjeđenje sustava podrške, prevencije i zaštite od nasilja nad ženama u Koprivničko-križevačkoj županiji, jačanje kapaciteta stručnjaka koji rade sa ženama žrtvama nasilja i žrtvama nasilja u obitelji i podizanje svijesti javnosti o pravima žena žrtava nasilja i žrtava nasilja u obitelji.