Udruga HERA

Javna akcija u Đurđevcu u sklopu kampanje “16 dana aktivizma protiv nasilja nad ženama”

Vijesti

Dana 07. prosinca 2023.godine organizirale smo u Đurđevcu u sklopu kampanje “16 dana aktivizma protiv nasilja nad ženama” ispred Gradske Tržnice javnu akciju. Akciju su podržali i članovi Županijskog tima za sprečavanje i borbu protiv nasilja nad ženama i nasilja u obitelji Kckžž.
Osnovni cilj javne akcije je senzibiliziranje društva na problematiku nasilja nad ženama te slanje jasne poruke da živimo u društvu koje ne tolerira nasilje ni u kakvom obliku. Problem nasilja nad ženama ne smije ostati tajna već o toj temi treba javno govoriti, problem osvijestiti, a društvo i institucije, koje bi se time trebale intenzivno baviti, potaknuti na međusobnu suradnju i aktivnost. Akcija je dio aktivnosti programa NISI SAMA kojeg udruga provodi u partnerstvu sa Koprivničko-križevačkom županijom uz financijsku podršku Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike.