Udruga HERA

#BEABUDDYNOTABULLY – obilježavanje “Dana ružičastih majica”

Vijesti

17. veljače  u Srednjoj gospodarskoj školi obilježile smo “Dan ružičastih majica” u znak podrške borbi protiv vršnjačkog nasilja.
Zadnje srijede u veljači obilježava se Svjetski dan borbe protiv vršnjačkog nasilja, odnosno Dan ružičastih majica. Tog dana se na simboličan način, nošenjem ružičastih majica, želi skrenuti pozornost na problem vršnjačkog nasilja. Priča je započela u Kanadi kada je jedan učenik došao u školu u ružičastoj majici u znak podrške svojoj majci koja je oboljela od raka dojke. Njega su zbog toga maltretirali, rugali mu se i tukli ga. U znak podrške tom dječaku, dvojica učenika su sutradan također odjenuli ružičastu majicu, nakon njih cijeli razred,a nakon toga i cijeli svijet. Ružičasta majica je postala simbol borbe protiv vršnjačkog nasilja.