Udruga HERA

Poziv na javnu akciju Ni jedna žrtva više – ni jedna žena manje

Vijesti

Poziv na javnu akciju 6.12. , dan sjećanja na 14 ubijenih studentica tog dana na studiju politehnike u Montrealu 1989. Prije nego što je počeo pucati, dvadesetogodišnji ubojica je vikao “Vi ste sve skupina feministkinja, a ja mrzim feministkinje!” (“You’re all a bunch of feminists, and I hate feminists!”). Danas, 33 godine poslije sve smo svjesniji problema femicida i stoga se zalažemo da 6. prosinac bude Međunarodni dan borbe protiv femicida. Zato ove godine Ženska mreža Hrvatske u suradnji s brojnim organizacijama i inicijativama organizira javne akcije u 11 gradova Hrvatske kako bismo odale počast ubijenim ženama i tražili ozbiljniji pristup ovom problemu.
Sutra u 10 sati na gradskom trgu u Bjelovaru Udruga HERA  suradnji s Udrugom Iris Bjelovar organizirati će javnu akciju i pridružiti se drugim organizacijama u Hravatskoj.
Može biti slika sljedećeg: tekst