Sudjelovanje na skupštini Ženske mreže Hrvatske

U utorak i srijedu, 22. i 23.11.2022. godine, održana je redovna skupština Ženske mreže Hrvatske (ŽMH) u Zagrebu, u Hotelu Dubrovnik, ali i online. Skupštinu su organizirale koordinatorice ŽMH.

Za sudionice koje su došle u Zagreb bio je osiguran smještaj.  Na skupštini Ženske mreže Hrvatske sudjelovale su 3 predstavnice HERE.

Program skupštine je bio sljedeći:

Prvi dan:

• Rasprava o femicidu – Rasprava o trenutnoj situaciji vezano za nasilje nad ženama, s fokusom na femicid i moguće daljnje akcije.
  • Utjecaj COVID krize na stanje ženskih prava u Hrvatskoj – Rasprava o utjecaju COVID krize na prava žena, uključujući porast nasilja, iskustva članica ŽMH u radu.
  • Stanje prava žena u Hrvatskoj

Drugi dan:

• Usvajanje dnevnog reda, utvrđivanje kvoruma i izbor radnog predsjedništva
  • Godišnji izvještaji o radu Ženske mreže Hrvatske – opisni i financijski izvještaj
  • Usvajanje Operativnog i financijskog plana i programa za 2023. godinu

...ali i online…ali i onlineNa kraju skupštine ŽMH, prisutne članice dogovarale su se o budućoj suradnji i povezivanju organizacija po regionalnoj i tematskoj osnovi.