U okviru programa „Mreža podrške i suradnje žrtvama i svjedocima kaznenih djela“ dana 01. i 02. travnja 2019. godine, u organizaciji Ženske sobe, u Zagrebu, u Hotelu Panorama, održana je druga dvodnevna tematska edukacija za organizacije civilnog društva koje se bave pružanjem pomoći i podrške žrtvama kaznenih djela.

Na edukaciji su sudjelovali zaposlenici/e i volonterke/i 10 organizacija civilnoga društva s kojima se program provodi u partnerstvu.

Edukaciju je facilitirala članica Ženske sobe, Anamaria Drožđan Kranjčec, dipl.iur.. Treneri i trenerice na edukaciji bili su Anamaria Drožđan Kranjčec dipl.iur, dr.sc. Maja Mamula, Senka Sekulić Rebić, psihologinja, Antonija Hojt Ilić, socijalna pedagoginja, Suzana Kikić, Policijska akademija, Jasna Belamarić, psihologinja, Andrea Kovač, GONG, Željka Barić, Duga, Zdenka Pantić, psihologinja, Anka Slonšnjak, Pravobraniteljica za osobe s invaliditetom.

Kroz tematsku edukaciju obrađene su sljedeće teme: Pravila pružanja psihološkog i pravnog savjetovanja, rad na SOS telefonu i specifičnosti u tom radu, pružanje podrške osobama s invaliditetom, postupanje policije u postupku prijave kaznenih djela i prekršajnih djela nasilja u obitelji, rad sa neugodnim korisnicima/ama, Zakon o zaštiti osobnih podataka, postupanje u kriznim situacijama, sagorijevanje profesionalaca/mehanizmi zaštite.

Dvodnevna tematska edukacija dio je programa „Mreža podrške i suradnje žrtvama i svjedocima kaznenih djela“ kojeg financijski podržava Ministarstvo pravosuđa Republike Hrvatske. Ženska soba – Centar za seksualna prava je nositeljica programa, a partnerske organizacije na projektu su: Udruga za podršku žrtvama i svjedocima; Centar za građanske inicijative Poreč; Centar za podršku i razvoj civilnog društva DELFIN; DEŠA – Dubrovnik; Udruga HERA Križevci – za zaštitu i promicanje ljudskih prava; Informativno pravni centar; Ženska grupa Karlovac KORAK; S.O.S. Virovitica – savjetovanje, osnaživanje, suradnja; SOS telefon za žene žrtve nasilja Krapinsko – zagorske županije, Zagorje; Udruga ZvoniMir.