Udruga HERA

Vijesti

U utorak, 19.siječnja 2021.godine u organizaciji udruge „HERA“ održan je online sastanak oko inicijative izrade Strategije zaštite od nasilja u obitelji grada Križevci. Na sastanku su sudjelovali/e predstavnica “HERE“ Križevci Marina Švagelj Jažić, ravnateljica Centra za socijalnu skrb Križevci Sanja Jakopović, pročelnik Upravnog odjela za odgoj, obrazovanje, kulturu, sport, socijalnu skrb, nacionalne manjine i turizam grada Križevci Sandro Novosel te vanjska konzultantica Dunja Bonacci Skenderović. Izrada gradske Strategije zaštite od nasilja u obitelji dio je aktivnosti programa „NISI SAMA – unaprjeđenje usluga osnaživanja i savjetovanja žrtava obiteljskog nasilja”. Program provodi “HERA“ u partnerstvu sa Gradom Križevci te Centrom za socijalnu skrb Križevci, a financiran je sredstvima Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike u iznosu od 150.000,00 kn.

Program je usmjeren na podizanje standarda kvalitete i pružanja stručne pomoći i podrške, psihosocijalnog i pravnog savjetovanja te grupa podrški i radionica i edukacija namijenjenih jačanju samopouzdanja i povećanju mogućnosti zapošljavanja žena žrtava nasilja, žena koje su izašle iz skloništa i dr. socijalno osjetljivih skupina (dugotrajno nezaposlene žene, u riziku od siromaštva).