Udruga HERA

Vijesti

U utorak 29.rujna 2020.godine održan je u maloj vijećnici Grada Križevci partnerski sastanak na kojem su sudjelovale predstavnice HERE, pročelnik Upravnog odjela za odgoj, obrazovanje, kulturu, sport, socijalnu skrb, nacionalne manjine i turizam te ravnateljica Centra za socijalnu skrb Križevci.

Sastanak je dio aktivnosti programa   NISI SAMA – unapređenje usluga osnaživanja i savjetovanja žrtava obiteljskog nasilja kojeg provodi udruga “HERA” u partnerstvu sa Gradom Križevci i Centrom za socijalnu skrb Križevci. Program je podržan financijskim sredstvima Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike.

Cilj sastanka je bio upoznavanje sa aktivnostima, planom provedbe aktivnosti te utvrđivanje mogućih problema kao i predlaganje mogućih rješenja istih u skladu sa nastalim okolnostima vezanim uz koronavirus.

Program NISI SAMA je usmjeren  na podizanje standarda kvalitete pružanja stručne pomoći i podrške, psihosocijalnog i pravnog savjetovanja te grupa podrški, radionica i edukacija namijenjenih jačanju samopouzdanja i povećanju mogućnosti zapošljavanja žena žrtava nasilja, žena koje su izašle iz skloništa i  dr. socijalno osjetljivih skupina (dugotrajno nezaposlene žene,  u riziku od siromaštva).

Opći cilj programa:

  • pružanje socijalnih usluga ženama žrtvama nasilja te jačanja partnerstva i suradnje civilnog društva s ostalim dionicima koji djeluju u području razvoja i pružanja socijalnih usluga ženama žrtvama nasilja i žrtvama obiteljskog nasilja

Specifični ciljevi programa:

  • razvoj socijalnih usluga za žene žrtve nasilja i žrtve nasilja u obitelji, te drugih osjetljivih skupina u svrhu osnaživanja i integracije  stjecanjem vještina i kompetencija s ciljem povećanja mogućnosti zapošljavanja
  •  unaprjeđenje zaštite žena žrtava nasilja i žrtava obiteljskog nasilja  te njihovo osnaživanje putem stručne savjetodavne, pravne i psihosocijalne pomoći
  • osvještavanje i senzibiliziranje javnosti o problematici  nasilja nad ženama i nasilja u obitelji