30. travnja 2020.  godine izrađen je i potpisan Sporazum o suradnji sa Centrom za socijalnu skrb Koprivnica.

Sporazum o suradnji   uređuje i određuje načela suradnje i partnerstva, a  potpisan je s ciljem umrežavanja organizacija civilnoga društva s institucionalnim pružateljem socijalnih usluga radi osiguravanja kvalitetne pomoći i podrške ženama žrtvama nasilja, radi  zaštite i poštivanja ljudskih prava, podupiranja vrijednosti nenasilja, prava na jednako postupanje, javno djelovanje u svrhu poboljšanja položaja marginaliziranih grupa i pojedinaca, prevenciju diskriminacije i svih oblika nasilja te razvijanja partnerskog odnosa i suradnje između Udruge “HERA“ Krriževci  i Centra za socijalnu skrb  Koprivnica u smislu kvalitetnijeg djelovanja.

HERA i Centar će sukladno sporazumu doprinositi unaprjeđenju rada sa ženama žrtvama nasilja, žrtvama obiteljskog nasilja i drugih marginaliziranih grupa i pojedinaca,  te ujedno nastojati  biti aktivni partneri u provedbi pružanja pomoći i podrške ženama žrtvama nasilja, žrtvama obiteljskog nasilja, žrtvama svih oblika diskriminacije te ostalih ciljanih skupina sukladno područjima djelovanja.

Krajnji cilj potpisivanja ovog Sporazuma je  promicanje suradnje na svim poljima, te razvijanje i unapređivanje međusobnih prijateljskih odnosa.

Sporazum je nastao u sklopu projekta “Savjetovalište za žene žrtve nasilja i žrtve obiteljskog nasilja“  kojeg provodi Udruga HERA u suradnji sa Centrom za socijalnu skrb Koprivnica, Centrom za socijalnu skrb Križevci i Udrugom „Bolje sutra“ osoba s invaliditetom Grada Koprivnice. Projekt je financiran sredstvima Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku.

Cilj projekta je unaprjeđenje zaštite žena žrtava nasilja i žrtava obiteljskog nasilja  te njihovo osnaživanje putem stručne savjetodavne, pravne i psihosocijalne pomoći te promicanje međusektorske suradnje  u svrhu podizanja kvalitete života i socijalne uključenosti žrtava nasilja.