Udruga HERA

Vijesti

 

Program: “Mreža podrške i suradnje za žrtve i svjedoke kaznenih djela“

Zapisnik sa predavanja namijenjenog stručnim osobama koje se u svom radu susreću sa žrtvama kaznenih djela, 07. 12. 2020. g., Križevci

 

Udruga “ HERA“ Križevci u suradnji sa Udrugom socijalnih radnika Koprivničko-križevačke županije dana 07. 12. 2020. godine organizirala je predavanje za stručne osobe koje se u svojem radu susreću sa žrtvama kaznenih djela. Predavanje se prenosilo online putem platforme ZOOM  i uživo u prostoru Gradske knjižnice Franjo Marković Križevci, poštujući sve mjere sukladno preporukama u okolnostima korona virusa.

Sudionike uživo i na ZOOM platformi u ime organizatora ispred “HERE“  Križevci pozdravila je Maja Postrimovski  i ispred Udruge socijalnih radnika Koprivničko-križevačke županije Kristina Trbuha.
Najavljeni su slijedeći predavači sa temama:

  • Razvoj sustava podrške žrtvama i svjedocima u Republici Hrvatskoj te drugim Europskim zemljama, Miren Špek-Udruga za podršku žrtvama i svjedocima
  • Važnost instituta/prava osobe od povjerenja, Kristina Filipović-Odjel maloljetničke delikvencije ravnateljstva policije
  • Važnost podrške žrtvama obiteljskog nasilja-osvrt na postupak smještaja žrtava nasilja u okolnostima korona virusa, Iskrica Strčić-voditeljica Skloništa za žrtve obiteljskog nasilja Udruge „Iris“ Bjelovar

 

Predavanje je prijavljeno za bodovanje Komori socijalnih radnika. Predavanje je dio aktivnosti programa “Mreža podrške i suradnje za žrtve i svjedoke  kaznenih djela” kojeg provodi Ženska soba, te partnerske organizacije “HERA” Križevci, Delfin Pakrac, Deša Dubrovnik, Informativno pravni centar Slavonski Brod, Udruga Zvonimir Knin, Udruga za podršku žrtvama i svjedocima, Centar za građanske inicijative Poreč, S.O.S. Virovitica, Ženska grupa Karlovac “Korak”, SOS telefon za žene žrtve nasilja Krapinsko-zagorske županije. Program se provodi uz financijsku podršku Ministarstva pravosuđa i uprave Republike Hrvatske