Udruga HERA

Vijesti

U ponedjeljak 28. prosinca 2020.godine u dvorištu Gradske uprave u Bjelovaru održana je uvodna konferencija projekta „Sigurna kuća – podizanje kvalitete psihosocijalne podrške i boravka“. Nositelj projekta je Grad Bjelovar, a partneri na projektu su Udruga „Iris“ iz Bjelovara, Udruga “HERA“ Križevci, Centar za podršku i razvoj civilnoga društva „Delfin“ iz Pakraca te Udruga S.O.S. savjetovanje, osnaživanje, suradnja iz Virovitice. Projekt je vrijedan 1.496.675,55 kn, provodit će se 24 mjeseca i to na razini četiri županije, a financiran je sredstvima iz Europskog socijalnog fonda.

Na konferenciji je istaknuto kako kroz projekt počinje uspostava novog modela pomoći žrtvama obiteljskom nasilja na području četiri kontinentalne županije u suradnji sa partnerskim udrugama, Iris iz Bjelovarsko – bilogorske županije, Hera iz Koprivničko – križevačke, Delfin iz Požeško – slavonske te SOS iz Virovitičko – podravske županije. Riječ je o modelu kojim će biti uspostavljen inovativan pristup podrške ciljanoj skupini projekta, točnije razvojem postojećih usluga i implementacijom novih usluga psihosocijalne pomoći za žrtve obiteljskog nasilja i osvještavanjem javnosti o potrebama žrtava obiteljskog nasilja, jačanjem stručnih kapaciteta partnera kroz supervizije i osposobljavanje za povećanje kvalitete pružanja usluga žrtvama obiteljskog nasilja, kao i unaprjeđenje kvalitete usluga psihosocijalne podrške i rada udruga kroz nabavu opreme i adaptaciju prostora.