Udruga HERA

Vijesti

U organizaciji Ženske sobe – Centra za seksualna prava održan je  31. kolovoza i 1. rujna 2020. godine u Šumećanima  partnerski i intervizijski sastanak u sklopu programa “Mreža podrške i suradnje za žrtve i svjedoke kaznenih djela” Na partnerskom sastanku su sudjelovale/i predstavnice i predstavnici 10 partnerskih organizacija civilnoga društva. Tijekom sastanka evaluirali smo provedbu treće godine provedbe programa te planirali kako najbolje provesti ostale aktivnosti programa koje su nam ostale za realizirati s obzirom na situaciju uzrokovanu Covidom-19.   Tijekom intervizijskog sastanka održana su  predavanja na temu „Važnost osobe od povjerenja u slučajevima seksualnog nasilja“ i „Temeljna ljudska prava žrtava silovanja“ koje su održale Maja Mamula i Anamaria Drožđan –Kranjčec iz Ženske sobe. Vanjski suradnik programa Kristijan Pelc tijekom intervizije sudjelovao je u razmjeni iskustva rada pravosudnih institucija tijekom pandemije koronavirusom te pružanja podrške žrtvama tijekom sudskih postupaka.

Partnerski i intervizijski sastanak sastavni su dio programa „Mreža podrške i suradnje žrtvama i svjedocima kaznenih djela“ koji je kreiran je s ciljem osiguravanja pružanja pomoći i podrške žrtvama i svjedocima kaznenih djela u županijama u kojima nisu osnovani odjeli za podršku žrtvama i svjedocima. Program se provodi u trajanju od tri godine, a financijski je podržan od strane Ministarstva pravosuđa i uprave Republike Hrvatske. Ženska soba – Centar za seksualna prava je nositeljica programa, a program se provodi u partnerstvu s 10 organizacija civilnog društva:  Udruga za podršku žrtvama i svjedocima; Centar za građanske inicijative Poreč; Centar za podršku i razvoj civilnog društva DELFIN; DEŠA – Dubrovnik; Udruga HERA Križevci – za zaštitu i promicanje ljudskih prava; Informativno pravni centar; Ženska grupa Karlovac KORAK; S.O.S. Virovitica – savjetovanje, osnaživanje, suradnja; SOS telefon za žene žrtve nasilja Krapinsko – zagorske županije, Zagorje; Udruga ZvoniMir.