Udruga HERA

Vijesti

 

Udruga “HERA“ Križevci 07. prosinca 2020. godine organizira u suradnji sa Udrugom socijalnih radnika Koprivničko-križevačke županije predavanje namijenjeno stručnim osobama koje se u svojem radu susreću sa žrtvama kaznenih djela.

Program:

  • Razvoj sustava podrške žrtvama i svjedocima u republici Hrvatskoj te drugim Europskim zemljama, Miren Špek, Udruga za podršku žrtvama i svjedocima
  • Važnost instituta/prava osobe od povjerenja, Kristina Filipović, Odjel maloljetničke delikvencije Ravnateljstvo policije
  • Važnost podrške žrtvama obiteljskog nasilja – osvrt na postupak smještaja žrtava nasilja u okolnostima korona virusa,  Iskrica Strčić, voditeljica Skloništa za žrtve obiteljskog nasilja Udruge „Iris“ Bjelovar

 

Predavanje će se održati u prostoru Gradske knjižnice Franjo Marković Križevci, Trg sv. Florijana 14. Križevci u vremenu od 12 sati, poštujući sve mjere  sukladno preporukama u okolnostima korona virusa.

 

Molimo Vas da svoje sudjelovanje potvrdite najkasnije do 04.12.2020.godine

na mail: info@udruga-hera.info

 

Predavanje će biti bodovano od strane Hrvatske komore socijalnih radnika.

 

Program  “Mreža podrške i suradnje žrtvama i svjedocima kaznenih djela” provodi Ženska soba- Centar za seksualna prava  u partnerstvu s 10 organizacija civilnog društva: Udruga za podršku žrtvama i svjedocima; Centar za građanske inicijative Poreč; Centar za podršku i razvoj civilnog društva DELFIN; DEŠA – Dubrovnik; Udruga HERA Križevci – za zaštitu i promicanje ljudskih prava; Informativno pravni centar; Ženska grupa Karlovac KORAK; S.O.S. Virovitica – savjetovanje, osnaživanje, suradnja; Centar za edukaciju, savjetovanje i istraživanje (S.O.S. telefon za žene žrtve nasilja Krapinsko – zagorske županije); Udruga ZvoniMir, uz financijsku podršku Ministarstva  pravosuđa i uprave Republike Hrvatske.