Udruga HERA

Vijesti

Uoči Međunarodnog dana žena Županijsko Povjerenstvo za ravnopravnost spolova danas je u Županijskoj upravi održalo tematsku sjednicu “Položaj žena u društvu”. Predsjednica Povjerenstva Verica Rupčić je u uvodu podsjetila na povijesne događaje još od 8. ožujka 1857. godine u New Yorku, kada su u štrajk stupile radnice u tvornici tekstila, zahtijevajući bolje uvjete rada za žene.

Protesti žena nastavili su se i sljedećih desetljeća, od kojih je najpoznatiji bio 1908. kada je 15.000 žena marširalo kroz New York tražeći kraće radno vrijeme, bolje plaće i pravo glasa.

Tek 1975. godine, koja je proglašena Međunarodnom godinom žene, Ujedinjeni narodi su službeno počeli obilježavati Međunarodni dan žena.

Ispred udruge “HERA“ Križevci na sjednici je sudjelovala predsjednica udruge, Marina Švagelj Jažić.