Udruga HERA

Sudjelovanje na dvodnevnom studijskom putovanju u Vukovaru

Vijesti

Dana 20. i 21. srpnja 2023.godine smo sudjelovale u Vukovaru u organizaciji Udruge žena Vukovar u sklopu projekta “Podrška žrtvama trgovanja ljudima – jačanje kapaciteta stručnjaka“ na dvodnevnom studijskom putovanju kojim se doprinosi promicanju prioriteta i vidljivosti Republike Hrvatske na području međunarodne razvojne suradnje, čime se ujedno osnažuju kapaciteti i umrežavanje organizacija civilnog društva u području međunarodne razvojne suradnje s ciljem što kvalitetnijeg prijenosa znanja za jačanje nevladinih organizacija, EU integracija, te jačanje uloge žena u području ljudskih prava. Svrha studijskog putovanja bila je postići napredak kroz iskustveni prijenos znanja o zakonskoj regulativi, standardima, usvojenoj EU strategiji za iskorjenjivanje trgovanja ljudima, provedbi nacionalne strategije, zaštiti, kao i u pružanju direktne pomoći i podrške žrtvama trgovanja ljudima.