Povodom obilježavanja Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad ženama, a u okviru  kampanje “16 dana aktivizma”, udruga “HERA” u suradnji sa Povjerenstvom za ravnopravnost spolova Koprivničko-križevačke županije održala je  javnu akciju na đurđevačkoj tržnici.

Cilj javne akcije je  osvještavanje javnosti o problematici nasilja nad ženama te informiranje o mogućnosti zaštite, pomoći i podrške osobama koje doživljavaju nasilje, bilo da su žrtve ili svjedoci.

Tijekom javne akcije kroz razgovor su podijeljene informacije o načinu prijave nasilja, gdje i kome se žrtve mogu obratiti, gdje dobiti savjet i podršku te su članice Povjerenstva i Here  dijelile letke i edukativni materijale svih sudionika u akciji.

Javna akcija je dio aktivnosti projekta “Aktivno protiv nasilja nad ženama i nasilja u obitelji”, koju financijski podržava Koprivničko-križevačka županija i Grad Križevci.