Udruga HERA

Vijesti

28.svibnja 2021.godine učenici i učenice Gimnazije Ivana Zakmardija Dijankovečkoga Križevci postavili su u školskoj knjižnici  u sklopu projekta Za VEZe BEZ nasilja! izložbu pod nazivom “Poruka vršnjaku/vršnjakinji koji su u nasilnoj vezi”. Radovi koji su izloženi usmjereni su  na problematiku  nasilja u partnerskim vezama, porukama koje sadrže radovi naglasili su nultu toleranciju prema nasilju u vezama i općenito. Svoju izložbu su usmjerili prema svakoj osobi koja se nalazi u toksičnoj vezi te su je stoga i nazvali „Poruka vršnjaku/vršnjakinji koji su u nasilnoj vezi“. Križevačke gimnazijalke i gimnazijalci su prepoznali problem nasilja u vezama i traga koje ono ostavlja na žrtvama, te se tako putem izložbe obraćaju onima kojima treba ohrabrenje i pomoć da prepoznaju svoju vrijednost i ne trpe nasilje niti u jednom obliku. Projektom   Za VEZe BEZ nasilja!  educirani su učenici i učenice Gimnazije Ivana Zakmardija Dijankovečkoga Križevci za vršnjačke edukatore, svoje znanje prenijeli su na ostale učenike i učenice kroz predavanja te se tako  doprinijelo učinkovitoj prevenciji nasilja u partnerskim vezama među mladima te stvaranju nulte tolerancije na nasilje. projekt je imao za cilj  unaprjeđenje suradnje organizacija civilnog društva i institucija u provođenju učinkovitih programa koji se bave prevencijom i sprječavanjem nasilja u partnerskim vezama mladih.

Projekt  Za VEZe BEZ nasilja! provodi Udruga ”HERA” Križevci u partnerstvu sa Gimnazijom Ivana Zakmardija Dijankovečkoga Križevci i Turističko-ugostiteljskom i prehrambenom školom Bjelovar. Projekt je financijski podržan sredstvima  Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike.