Okrugli stol u Pregradi “Europske mogućnosti za ruralna područja- rodna perspektiva”

U svrhu promicanja rodno osviještenih lokalnih politika te razmjene dobrih praksi u kreiranju lokalnih razvojnih strategija u suradnji s Povjerenstvom za ravnopravnost spolova Krapinsko-zagorske županije organiziran je  29. travnja 2014. godine u 18 h okrugli stol u Gradskoj vijećnici u  Pregradi.

Sudionici/e okruglog stola bili su:
Višnja Ljubičić, Pravobraniteljica za ravnopravnost spolova
Anđelko Ferek-Jambrek, tbc, zamjenik župana Krapinsko-zagorske županije
Marko Vešligaj, gradonačelnik Grada Pregrade
Sanja Cesar, voditeljica programa u CESI – Centru za edukaciju, savjetovanje i istraživanje
Helena Matuša, zamjenica direktorice, ZARA
Ivana Radanović, Mreža udruga Zagor
Moderatorica okruglog stola je bila : Tajana Broz, CESI i Povjerenstvo za ravnopravnost spolova KZŽ

Okrugli stol organiziran je u sklopu projekta Europske mogućnosti za ruralne žene kojeg provodi CESI u suradnji s  Udrugom K-zona, Radijem  Kaj i Udrugom žena HERA Križevci u Zagrebačkoj, Krapinsko-zagorskoj i  Koprivničko –  križevačkoj  županiji. Cilj projekta je informirati žene iz ruralnih područja o mogućnostima koje donosi članstvo u Europskoj uniji te osvijestiti njihov doprinos EU. Projekt financira Europska unija u okviru programa IPA INFO 2012, a sufinancira Vladin ured za udruge.