Udruga HERA

Sudjelovanje na svečanosti obilježavanja 20 godina od osnutka Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva

Vijesti

Dana 6. studenog 2023.godine sudjelovale smo u Zagrebu u Hotelu Esplanade  na svečanosti obilježavanja 20 godina od osnutka Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva, a koja je okupila preko 400 predstavnika/ca međunarodnih institucija, tijela državne uprave, lokalne i područne regionalne (samouprave) te predstavnika/ca organizacija civilnoga društva.
Svečanost je započeta pozdravnim govorima prof. dr. sc. Dražena Vikić-Topića, Predsjednika Upravnog odbora Nacionalne zaklade, NJ. E. Juan Gonzalez-Barba Pere, Veleposlanika Kraljevine Španjolske u Republici Hrvatskoj, mr.sc. Marka Pavića, izaslanika Predsjednika Hrvatskog sabora, mr.sc. Marije Pejčinović Burić (video poruka), Glavne tajnice Vijeća Europe, Dubravke Šuice, Potpredsjednice Europske komisije za demografiju te Ivana Vidiša, izaslanika Predsjednika Vlade Republike Hrvatske.
Nakon pozdravnih govora, prikazan je video Ljudi za ljude koji je sadržavao snažna svjedočanstva 20 osoba kojima je podrška Nacionalne zaklade, pružena kroz organizacije civilnoga društva, promijenila život na bolje.
U drugom dijelu svečanosti, govorom Upraviteljice Nacionalne zaklade, gđe Cvjetane Plavše-Matić, istaknut je doprinos Nacionalne zaklade prema razvoju civilnoga društva temeljen na izgradnji povjerenja, međusobnog razumijevanja i uvažavanja. Kroz video uradak su gđa Marija Boltek, Zamjenica upraviteljice za razvojne programe, g. Luka Bogdan, Zamjenik upraviteljice za europske i sustavne programe te gđa Jelena Šišara, Voditeljica Samostalnog odjela za financije i opće poslove istaknuli aktivnosti i postignuća u proteklih 20 godina djelovanja Nacionalne zaklade.
Svečanost je završena glazbenim nastupom dječjeg zbora „Zvjezdice“ prigodnom izvedbom pjesme „Kad bi svi“.
Udruga “HERA” Križevci korisnica je Institucionalne podrške stabilizaciji i/ili razvoju Udruge, Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva za razdoblje od 2022. – 2024.godine.