Udruga HERA

Vijesti

U srijedu 16.05.2018.g. sudjelovale smo na Regionalnoj konferenciji „Sprečavanje trgovine ljudima – dobre prakse i izazovi“ koja se održala u Sarajevu. Konferenciju je organizirala  Mreža RING i Fondacija „Lara“ iz Bijeljine.. Cilj konferencije je bio kroz razmjenu iskustava i dobrih praksi vladinih i nevladinih organizacija i institucija  u području prevencije i borbe protiv trgovine ljudima u Bosni i Hercegovini, Republici Hrvatskoj i Republici Srbiji, sagledati trenutno stanje  te donijeti prijedloge za poboljšanje rada na suzbijanju trgovine ljudima te mogućnosti povezivanja i regionalne suradnje. Na konferenciji je sudjelovalo 30 predstavnika/ca institucija i organizacija sa područja Hrvatske, Bosne i Hercegovine te Srbije. Iz Republike Hrvatske na konferenciji je sudjelovalo šest  predstavnica iz pet organizacija civilnoga društva među kojima je bila i predstavnica “HERE” Križevci. Predstavnici/e iz tri zemlje pokušali su dati odgovore na neka od ključnih pitanja koja se tiču najzastupljenijih oblika trgovine ljudima, statističkih podataka, identifikacije žrtava te akcija koje se poduzimaju u prevenciji i sprečavanju ovog teškog oblika kršenja ljudskih prava.  Moderatorica konfrencije bila je Radmila Žigić – direktorica Fondacije „Lara“. Panelisti/ce na konferenciji bili /e su: Marija Anđelković – ASTRA Beograd;  Tatjana Nikolić – „Centar za devojke“ Niš/AT mreža Srbije; Nela Pamuković – „Centar za žene žrtve rata – ROSA“ Zagreb; Samir Rizvo, Državni koordinator za borbu protiv trgovine ljudima u BiH,Ministarstvo bezbednosti BiH; Predrag Jović – zamjenik Ministra za ljudska prava i izbjeglice u Vijeću ministara BiH; Mirsada Bajramović – Udruženje „Zemlja djece u BiH“,Mreža nevladinih organizacija za djecu „Snažniji glas za djecu“  te Gordana Vidović – UG „Budućnost“ Modriča/RING mreža.