Udruga HERA

Sudjelovanje na predstavljanju Analize položaja žena u ruralnim područjima

Vijesti

Dana 16. studenog 2022.godine sudjelovale smo na online predstavljanju Analize položaja žena u ruralnim područjima.
Članice Ženske mreže Hrvatske provele su kvalitativno istraživanje metodom polustrukturiranih intervjua koje je pokrilo praktički područje čitave Hrvatske.
Istraživanje koje je provedeno tijekom ove godine pokazalo je zabrinjavajući položaj žena u ruralnim područjima.  Iz analize proizlazi kako žene nisu ekonomski samostalne, rade neplaćeni rad, okrenute su isključivo obiteljima i nevidljive su u javnom prostoru.
Analizu je izradila Udruga Domine, a intervjue su provele članice udruga Delfin Zamir, HERA Križevci, Udruga žena Vukovar, OAZA Beli Manastir, Centar za građanske inicijative Poreč, Udruga žena NIT Korenica i Ženska grupa Split.
Ženska mreža Hrvatske traži hitno donošenje Nacionalne politike za ravnopravnost spolova koja treba uključivati konkretne mjere za poboljšanje položaja žena u ruralnim područjima.