Radni sastanak OCD potpisnica Balkanske Deklaracije o suzbijanju trgovine ljudima i eksploatacije ljudskih bića

U sklopu projekta Projekt Balkans ACT (Against Crime of Trafficking) Now! koji se provodi u 4 zemlje (Srbija, Hrvatska, Bosna i Hercegovina i Makedonija) a kojeg provodi Partnerstvo za društveni razvoj održan je 23.05. 2014 radni sastanak  s organizacijama civilnog društva potpisnicama Balkanske Deklaracije o suzbijanju trgovine ljudima i eksploatacije ljudskih bića na kojem je u ime HERE sudjelovala Marina Švagelj Jažić.

Cilj  ovog  sastanka  bio  je  izgradnja  kapaciteta  organizacija  civilnog  društva  za  dubinsko  razumijevanje problematike trgovanja ljudima kako bi se pripremili za nadolazeću turističku sezonu u kojoj se planira provesti
informativna kampanja s ciljem povećanja broja identificiranih žrtava.

Na početku  sudionicama  je predstavljeno  istraživanje Identifikacija i kompenzacija žrtava trgovine ljudima, problematika  trgovanja  ljudima  i  problematika  dosadašnjih  pristupa  i  nedostatka očekivanih  rezultata

Osim HERE sastanku su prisustvovale i ostale sudionice projekta i potpisnice Deklaracije, Cenzura Plus, Split, Udruga žena Vukovar, S.O.S. Virovitica,  Delfin- Pakrac  sve prisutne OCD  složile su se s iznesenim, te ponudile pomoć i podršku u provedbi navedenih aktivnosti.