Poziv na Okrugli stol “Europske mogućnosti za ruralna područja: rodna perspektiva”

 

U svrhu promicanja rodno osviještenih politika i strategija te razmjene dobrih praksi u unaprjeđenju statusa žena i ženskog poduzetništva u ruralnim područjima u suradnji s Povjerenstvom za ravnopravnost spolova Koprivničko-križevačke županije  organiziramo 3. lipnja 2014. godine okrugli stol u Koprivnici (Gradska vijećnica,Zrinski trg 1) s početkom u 18 sati.

Na okruglom stolu sudjeluju:

  • Viktorija Rončević, pomoćnica ministra rada i mirovinskog sustava
  • Ivan Pal, zamjenik župana Koprivničko-križevačke županije
  • Verica Rupčić, predsjednica Povjerenstva za ravnopravnost spolova Koprivničko-križevačke županije
  • Melita Samoborec,zamjenica gradonačelnice grada Koprivnice
  • Franjo Babić, projekt menadžer za ruralni razvoj, PORA
  • Mihaela Lončar,voditeljica LAG-a Podravine
  • Sanja Cesar, voditeljica programa u CESI – Centru za edukaciju, savjetovanje i istraživanje

Moderatorica okruglog stola Marina Švagelj Jažić, HERA Križevci

 

Okrugli stol je dio projekta Europske mogučnosti za ruralne žene kojeg provode CESI u suradnji s
Udrugom K-zona, Radijem Kaj i Udrugom žena HERA u Zagrebačkoj, Krapinsko-zagorskoj i
Koprivničko – križevačkoj županiji. Cilj projekta je informirati žene iz ruralnih područja o mogućnostima koje donosi članstvo u Europskoj uniji te osvijestiti njihov doprinos EU. Projekt financira Europska unija u okviru programa IPA INFO 2012, a sufinancira Vladin ured za udruge.