U petak 31. svibnja,  održan je u prostorijama udruge HERA  sastanak sa predstavnicima/ama Policijske postaje Križevci te Centra za socijalnu skrb Križevci.

Cilj sastanka bio je upoznati sudionike/ce sa uslugama koje HERA pruža  na području Koprivničko-križevačke  županije žrtvama i svjedocima kaznenih djela, posebno žrtava kaznenih djela i   prekršaja nasilja u obitelji kao i unaprijediti postojeću suradnju između Policijske postaje Križevci i Centra za socijalnu skrb Križevci. Također u prostorijama Policijske postaje Križevci postavljen je  i Info pult s letcima namijenjenim informiranju  žrtava o pravima te pružanju savjetodavne, psihološke  te pravne pomoći i podrške.

Sastanak je dio aktivnosti programa “Mreža podrške i suradnje za žrtve i svjedoke kaznenih djela”  kojeg provodi Ženska soba – Centar za seksualna prava je nositeljica programa, a partnerske organizacije na projektu su: Udruga za podršku žrtvama i svjedocima; Centar za građanske inicijative Poreč; Centar za podršku i razvoj civilnog društva DELFIN; DEŠA – Dubrovnik; Udruga HERA Križevci – za zaštitu i promicanje ljudskih prava; Informativno pravni centar Slavonski brod; Ženska grupa Karlovac KORAK; S.O.S. Virovitica – savjetovanje, osnaživanje, suradnja; SOS telefon za žene žrtve nasilja Krapinsko – zagorske županije, Zagorje; Udruga ZvoniMir Knin. Program je financijski podržan od strane Ministarstva pravosuđa.