Održan partnerski sastanak u sklopu projekta Za veze BEZ NASILJA!

Dana 17.01.2024.godine  u prostoru Srednja škola “Ivan Seljanec” Križevci organizirale smo partnerski sastanak u sklopu projekta Za veze BEZ NASILJA!.
“Ovaj projekt provodi se uz financiranje Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade.”  Provoditi ćemo ga tijekom 2024.godine u partnerstvu s Srednja gospodarska škola Križevci i Srednja škola “Ivan Seljanec” Križevci.
Vrijednost projekta je 19.436,33 €.
Projekt je usmjeren na prevenciju nasilja u partnerskim vezama među mladima kroz jačanje kapaciteta mladih u školama, pružanja usluga psihosocijalne podrške mladima, žrtvama nasilja, s rizičnim ponašanjem te javno zagovaranje u Koprivničko-križevačkoj županiji.
Opći Cilj:
– Prevencija nasilja u partnerskim vezama među mladima te smanjenje svih oblika nasilja i nasilnog ponašanja među mladima
– Unaprjeđenje suradnje organizacija civilnog društva i institucija u provođenju učinkovitih programa koji se bave prevencijom i sprječavanjem nasilja u partnerskim vezama mladih.
Specifični ciljevi:
– Unaprijediti znanje mladih o nasilju u vezama te vještine potrebne za uspostavljanje kvalitetnih veza
– Pružiti dodatnu podršku mladima s teškoćama i mladima neprihvatljivog ponašanja kroz direktan rad i online savjetovanje
– Pružiti podršku, savjete i informacije mladima u nasilnim vezama putem web stranice, društvenih mreža
– Poticanje mladih da se aktivno uključe u rješavanje problema koji se njih tiču te jačanje vršnjačke podrške protiv nasilja u partnerskim vezama mladih
– Unaprijediti suradnju s institucijama na način koji omogućava razmjenu iskustava i informacija, te osigurava međusobnu podršku