Križevci obilježili kampanju Milijarda ustaje

U subotu 14.02. Križevci su plesom ispred Turističkog informativnog centra obilježili kampanju Milijarda ustaje protiv nasilja. 

Kampanja “Milijarda ustaje” je svjetska globalna kampanja koju je pokrenuo aktivistički pokret V-day 2012. godine predvođen aktivistkinjom Evom Ensler, kao poziv na akciju i odgovor na zastrašujuću statistiku po kojoj je svaka treća žena u svijetu pretučena ili silovana, što čini ukupno jednu milijardu zlostavljanih žena. Hrvatska nije iznimka. Podaci su alarmantni. Svakih 15 minuta jedna žena je fizički zlostavljana, svake godine prijavi se oko 20 000 slučajeva nasilja, a sve veći broj žena ubijaju njihovi partneri.

U organizaciji kampanje sudjelovale su Križevačke mažoretkinje, Udruga invalida Križevci, Osnovna škola Ljudevita Modeca Križevci, Udruga HERA, KUD Križevci te Volonterski centar Link.