Trening vršnjačke edukacije – Prevencija nasilja u vezama mladih

Trening vršnjačke edukacije za učenike i učenice srednjih škola održat će se u Donjoj Stubici od 07-09.03.2014. Na treningu će sudjelovati 55 srednjoškolki i srednjoškolaca iz 18 škola koji će raditi u dvije grupe. Cilj treninga je upoznati mlade sa problemom nasilja u vezama i osposobiti ih da djeluju i uključe se u rad na prevenciji nasilja. Nakon treninga mladi će osmisliti akcije koje će provesti  u svojoj okolini s namjerom  senzibiliziranja vršnjaka o važnosti prevencije nasilja u vezama.

Trening vršnjačke edukacije dio je projekta kojega provodi CESI – Centar za edukaciju, savjetovanje i istraživanje u partnerstvu sa udrugom HERA (Križevci) i Mrežom udruga Zagor (Zabok), a koji financijski podržavaju Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta i Ministarstva socijalne politike i mladih RH.