Udruga HERA

Vijesti

Od 29. – 30.03. 2022.g sudjelovale smo u Zagrebu na trodnevnoj specijaliziranoj edukaciji za rad sa žrtvama kaznenih djela. Edukacija je dio aktivnosti programa “Mreža podrške i suradnje za žrtve i svjedoke kaznenih dela” kojeg financijski podržava Ministarstvo pravosuđa i uprave Republike Hrvatske. Teme edukacije bile su: sustav podrške žrtvama i svjedocima, oblici pomoći i podrške žrtvama i svjedocima kaznenih djela, uloga osobe od povjerenja, pojedinačna procjena žrtava kaznenih djela, međunarodni i nacionalni propisi te  faze kaznenog postupka.
Program provodi Ženska soba u partnerstvu s 10 organizacija civilnoga društva: Udruga za podršku žrtvama i svjedocima, Centar za građanske inicijative Poreč, Delfin Pakrac, Deša Dubrovnik, Udruga Hera Križevci, Ženska grupa Karlovac Korak- Odjel za razvoj i projekte, SOS Virovitica, Podrška žrtvama i svjedocima KZŽ; Udruga ZvoniMir; Informativno pravni centar – IPC.