Udruga HERA

Sudjelovanje na okruglom stolu “Femicid: nužnost uvođenja rodnih obilježja u kazneni zakon”

Vijesti

Dana, 23.11.2023. godine sudjelovale smo u Zagrebu na okruglom stolu “Femicid: nužnost uvođenja rodnih obilježja u kazneni zakon” u organizaciji Centra za demokraciju i pravo Miko Tripalo povodom Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad ženama.
Okrugli stol je moderirala Zlata Đurđević, Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu
Na okruglom stolu su u prvom dijelu pod temom Rodno uvjetovano nasilje govorili/e: Dunja Bonacci Skenderović, politologinja, konzultantica
Dubravka Šimonović, bivša Posebna izvjestiteljica UN-a za nasilje nad ženama i djevojčicama
Sanja Bezbradica Jelavić, odvjetnica
Ivana Jaramaz Reskušić, Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Neven Mates, Centar Miko Tripalo
U drugom dijelu okruglog stola sa temom Zakonodavno uređenje femicida govorili/e su:
Vedrana Šimundža Nikolić, Ministarstvo pravosuđa i uprave Damir Kos, sudac Vrhovnog suda Republike Hrvatske, Maja Munivrana, Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu Sanja Katušić-Jergović, sutkinja Visokog kaznenog suda , Ana Horvat Vuković, Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu.