Udruga HERA je neprofitna, nevladina organizacija osnovana sa ciljem
senzibiliziranja i educiranja javnosti o problematici nasilja u obitelji,borbe protiv nasilja u obitelji, humanitarnog rada, razvoja i poticanja kreativnosti žena  te zdravstvene preventive i osvješćivanja aktualnih problema, a sve u cilju zaštite i promicanja ljudskih prava osobito žena i djece.

VRIJEDNOSTI I PRINCIPI DJELOVANJA

• Poštivanje svih ljudskih prava
  • Pravo na zdravu društvenu sredinu
  • Borba protiv svih oblika diskriminacije
  • Borba protiv nasilja
  • Informiranost
  • Suradnja i odgovornost svih sudionika društva
  • Suradnja sa svim Institucijama  sustava
  • Javna istupanja
  • Unaprjeđenje demokratskih institucija društva.

Aktivnosti

• Rad sa žrtvama nasilja – pružanje stručne pomoći (psihologinja i socijalna radnica direktno i indirektno pružaju pomoć žrtvama nasilja)
  • Edukacije – tribine, okrugli stolovi, treninzi, supervizije, radionice, predavanja i dr.
  • Izdavaštvo – leci, brošure i dr.

Aktivnosti i ciljevi ostvaruju se kroz SOS telefon i Savjetovalište.

Udruga žena Hera Križevci

Stvaranje sustava društva jednakih prava i mogućnosti za sve građane, bez diskriminacije i nasilja. Kvalitetno, građansko i demokratsko društvo.

.

Promicanje i zaštita ljudskih prava posebno žena i djece, pružanje psihološke i psihosocijalne pomoći žrtvama nasilja, razvoj i poticanje kreativnosti žena, osnaživanje žena za aktivno uključivanje u društveni život zajednice, zdravstvena preventiva i osvješćivanje aktualnih problema, a sve u cilju unapređenja kvalitete života i razvoja civilnog društva.

.

* borba protiv nasilja nad ženama i djecom, * senzibiliziranje i educiranje javnosti o problematici nasilja u obitelji, * razvoj i poticanje kreativnosti žena naše zajednice, zdravstvena preventiva i osvješćivanje aktualnih problema. * humanitarni rad.