Udruga HERA

Održane radionice u Gimnaziji Ivana Zakmarija Dijankovečkog u sklopu

Vijesti

Tijekom listopada u Gimnaziji Ivana Zakmardija Dijankovečkog Križevci održane su tri radionice:
1. “Rodni stereotipi i rodna jednakost”. ♀♂
Učenici prvog razreda su kroz radionicu shvatili koncept rodnih stereotipa, uvidjeli da rodne uloge nisu trajna stvarnost, već da su društveno konstruirane te su aktivno sudjelovali u raspravi o rodnim ulogama. 💬
2. “Tolerancija i nenasilno rješavanje sukoba”.   Učenici/e su naučili što je to tolerancija, zašto najčešće dolazi do sukoba, koje su emocije vezane uz sukobe, koje su to vještine nenasilne komunikacije i kako koristeći te vještine mogu rješavati sukobe.
3. “Nasilje u obitelji vs nasilje u vezama”. 
Radionice je održala Marina Švagelj Jažić, predsjednica Udruge.
Radionice su se provele u sklopu projekta Klub kulture – multimedijalni i kulturni centar pri Središnjem državnom uredu za demografiju i mlade.