Udruga HERA

Održana završna Konferencija trogodišnjeg programa NISI SAMA – unapređenje usluga osnaživanja i savjetovanja žrtava obiteljskog nasilja

Vijesti

Dana 31.svibnja 2023.godine  je u prostoru Gradske knjižnice “Franjo Marković“ Križevci održana završna Konferencija trogodišnjeg programa NISI SAMA – unapređenje usluga osnaživanja i savjetovanja žrtava obiteljskog nasilja.
O programu te rezultatima programa govorile su Marina Švagelj Jažić te Sanja Batinjan iz Udruge “HERA“ Križevci. O važnosti razvoja vaninstitucionalnih socijalnih usluga, važnosti formalnih i neformalnih edukacija za osnaživanje žena žrtava nasilja posebno žena osoba s invaliditetom te važnosti zapošljavanja žena osoba s invaliditetom govorila je Marija Mraz, predsjednica Udruge osoba s invaliditetom „Bolje sutra“ grada Koprivnice.
O važnosti međuresorne suradnje te širenju mreže socijalnih usluga u zajednici govorili su Sandro Novosel, pročelnik Upravnog odjela za odgoj, obrazovanje, kulturu, sport, socijalnu skrb, nacionalne manjine i turizam Grada Križevaca te Jelena Krmpotić psihologinja iz Hrvatskog zavoda za socijalni rad, Područne službe Križevci.
Na konferenciji su uz predstavnike/ ce partnera sudjelovale predstavnice HZZ-e, Područnog ureda Križevci, PU Koprivničko-križevačke, Srednje škole Ivan Seljanec, OŠ Ljudevita Modeca, Udruge Iris Bjelovar te medija.
Program NISI SAMA – unapređenje usluga osnaživanja i savjetovanja žrtava obiteljskog nasilja započeo je 01.06.2020.godine i završava 31.05.2023.godine. Provodi ga udruga ”HERA” Križevci u partnerstvu sa Centrom za socijalnu skrb Križevci i Gradom Križevci uz financijsku podršku Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike.
Program je usmjeren na podizanje standarda kvalitete pružanja stručne pomoći i podrške, psihosocijalnog i pravnog savjetovanja te grupa podrški i radionica i edukacija namijenjenih jačanju samopouzdanja i povećanju mogućnosti zapošljavanja žena žrtava nasilja, žena koje su izašle iz skloništa i dr. socijalno osjetljivih skupina (dugotrajno nezaposlene žene, u riziku od siromaštva).