Udruga HERA

Vijesti

U petak 09.studenog održana je u Križevcima tijekom Obrtničkog i gospodarskog sajma Koprivničko-križevačke županije Javna akcija senzibiliziranja građana i građanki na uslugu podrške žrtvama i svjedocima kaznenih djela koju HERA provodi u sklopu programa Mreža podrške i suradnje za žrtve i svjedoke kaznenih djela.

Podršku javnoj akciji i programu svojim su prisustvom dale predsjednica županijskog Povjerenstva za ravnopravnost spolova Verica Rupčić, predsjednica Prekršajnog suda Koprivnica Dubravka Miloloža, ravnateljica Gradskog društva Crvenog križa Križevci, djelatnice Radia Križevci te brojni posjetitelji kojima smo dijelile informativne materijale programa podrške žrtvama i svjedocima kaznenih djela.

Javna akcija je dio aktivnosti programa “Mreža podrške i suradnje za žrtve i svjedoke kaznenih djela”. Program provodi Ženska soba te partnerske organizacije “HERA” Križevci, Delfin Pakrac, Deša Dubrovnik, Informativno pravni centar Slavonski Brod, Udruga Zvonimir Knin, Udruga za podršku žrtvama i svjedocima, Centar za građanske inicijative Poreć, S.O.S. Virovitica, Ženska grupa Karlovac “Korak”, SOS telefon za žene žrtve nasilja Krapinsko-zagorske županije. Program se provodi uz financijsku podršku Ministarstva pravosuđa.