Udruga HERA

Održana javna akcija obilježavanja 25.11. Međunardonog dana protiv nasilja nad ženama

Vijesti

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad ženama, a u okviru  kampanje “16 dana aktivizma”, udruga “HERA” u suradnji sa Povjerenstvom za ravnopravnost spolova Koprivničko-križevačke županije organizirala  je  javnu akciju 24.11. 2022.godine na đurđevačkoj tržnici. 

Cilj javne akcije je  osvještavanje javnosti o problematici nasilja nad ženama te informiranje o mogućnosti zaštite, pomoći i podrške osobama koje doživljavaju nasilje, bilo da su žrtve ili svjedoci.

Tijekom javne akcije kroz razgovor su podijeljene informacije o načinu prijave nasilja, gdje i kome se žrtve mogu obratiti, gdje dobiti savjet i podršku te su članice Povjerenstva i Here  dijelile letke i edukativne materijale svih sudionika u akciji.

Akcija je dio aktivnosti programa NISI SAMA –  unaprjeđenje usluga osnaživanja i savjetovanja žrtava obiteljskog nasilja.