Udruga HERA

Obilježavanje kampanje Milijarda ustaje

Vijesti

SVJETSKI POKRET Milijarda ustaje protiv nasilja nad ženama i djevojčicama – ‘One Billion Rising’ u veljači i ožujku svake godine, provodi kampanju u oko 200 zemalja svijeta, pa tako uspješno i u brojnim gradovima i mjestima u Hrvatskoj
Kampanja Milijarda ustaje započela je centralnim događanjem 11. veljače na Cvjetnom trgu u Zagrebu, a nastavlja se kroz mjesec veljaču i ožujak u brojnim gradovima u Hrvatskoj, a kojima se i ove 2023. godine pridružuju i Križevci.
Obilježavanje kampanje u Križevcima će se održati u utorak, 14.veljače, 2023.g, u 11 sati na Strossmayerov trgu u organizaciji Udruge “HERA“ kojima će se pridružiti Križevačke mažoretkinje plesnom koreografijom na ‘himnu’ kampanje BREAK THE CHAIN (Prekini lanac). Tehničku podršku u organizaciji pruža K.V.A.R.K.
Pozivamo sve plesne skupine, građane i građanke da se pridruže koreografiji te da simboličnim obilježavanjem kampanje pošaljemo poruku suosjećanja i solidarnosti.