Međunarodni memorijal svijeća

 

U nedjelju 19.05. u sklopu Savjetovališta za mlade Udruga HERA u suradnji sa Crvenim križom, Udrugom Glas mladih, Savjetom mladih i Ginekološkom ambulantom Križevci organizira je obilježavanje Međunarodnog memorijala svijeća koji se svake godine obilježava treću nedjelju u svibnju.
Od 1985. godine, kada su prvi HIV pozitivni bolesnici registrirani u Hrvatskoj, u Registru oboljelih od HIV/AIDS-a Službe za epidemiologiju Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo u razdoblju od 1985.-2012. registrirano je 1017 osoba s HIV infekcijom, od čega 371 oboljelih od AIDS-a. U istom je razdoblju 187 osoba umrlo od AIDS-a.
Zapaljeno je 187 svijeća koje simboliziraju broj umrlih od Aids-a od 1985.g. do 2012.g. u RH.
Akcija se odvijala u vremenu od 20 – 23 h na Glavnom gradskom trgu ispred paviljona.