Križevci u Kampanji Milijarda ustaje 2016.!

ONE BILLION RISING: RISE FOR REVOLUTION Listen! Act! Rise!

Milijarda ustaje: Vrijeme je za pobunu: Djeluj!

Četvrtu godinu zaredom organizatorice i organizatori  kampanje Milijarda ustaje protiv nasilja nad ženama i djevojčicama odlučile su nastaviti s temom pobune: Milijarda ustaje/One BillionRising (2013), Milijarda ustaje za pravdu/One BillionRising for Justice (2014), and Milijarda ustaje: Pobuna/One BillionRising: Revolution (2015).

Milijarda ustaje poziv je ženama i muškarcima  da izađu na ulice i trgove i plešući pokažu predanost i solidarnost u borbi protiv nasilja.  Milijarda ustaje odgovor je na milijardu zlostavljanih žena u svijetu.

I ove godine plesati će se u Križevcima  u organizaciji Udruge osoba sa invaliditetom Križevci, udruge “HERA” i Križevačkih mažoretkinja.

Pozivamo sve da nam se pridruže u petak 12.02. 2016. u 12 sati na Strossmayerov trgu.

Plesale/i smo. Tražile/i smo pravdu. Zahtijevale/i smo promjene. Ove godine želimo radikalizirati naše akcije –  proširiti i osnažiti pobunu.

Nastavimo s radikalnim promjenama svijesti – budimo hrabrije/i, kreativnije/i odlučnije/i!

Kako bismo postigli nužne i trajne promjene, cilj naše borbe trebaju biti ugrožena ženska prava, a posebno ona marginaliziranih žena i djevojčica.

Koordinatorice/i Milijarde ustaje širom svijeta odlučne/i su da u 2016. treba:

Osnažiti glasove marginaliziranih žena
Zahtijevati  osiguravanje i poštivanje ženska prava pred međunarodnom javnošću
Pokazati novu umjetničku energiju
Istaknuti nevidljivu diskriminaciju žena
Naglasiti da je pobuna poziv na promjenu sustava
Podržati lokalne kampanje
Pozvati ljude da ustanu uz Druge
Pozvati privilegirane da ustanu  za one koji to nisu

Kreirati sinergiju i povezanost
Nastaviti zahtijevati odgovornost države i pravdu za žene

Nastaviti ukazivati na ekonomsku nejednakost i ekonomski položaj žena
Biti uključive/i intersekcionalne/i
Nastaviti povezivati TIJELO i POBUNU
Ustajati za promjenu i jednakost

Budite revolucionarne/i,  pridružite nam se u ovoj Kampanji kako bi zajedno istaknuli odlučnost protiv nasilja nad ženama i djevojčicama.